ݺߣ

ݺߣShare a Scribd company logo

NOM Quètenimencomú?
Objectius ● Compartirlescaracterístiquesquetenenencomúel
grupclasse.
Participants Dinàmicapensadapera30componentsd’unaclassede
grausuperiorde18a40anys.
Desenvolupamentdela
sessió:Fasesiactivitats
Esdivideixelgrupperparelles.Cadaparellahadetreureel
majornombredesimilitudsquehihaentreells,coma
colordecabell,roba,aficions,família,etc..Despréses
posaràencomúatotalaclasse.Guanyalaparellaquemés
encertsfacisobrelesaltresparelles.
Espai Ladinàmicaespotduratermeenqualsevolespai.
Recursos
Necessitaremunfullperacadaparellaambunbolígraf.
Temporització
45minuts­5minutsd’explicació,25derealitzaciói15de
posadaencomú.
Avaluació:indicadorsi
instruments
Avaluaremqueelsparticipantsesrelacioninentresíde
maneraquepuguinveurecaracterístiquesencomú.
Hoavaluaremobservantqueelsparticipantsparlenentre
síiqueunavegadaacabadalarealitzaciódeladinàmica,
durantl’avaluació,siguincapaçosdeposarencomúper
parelleselsresultatsalarestadelaclasse.
L’avaluacióesrealitzaràendosparts,unapartdurantel
procésialtradurantlaposadaencomú.

More Related Content

Similar to Documento sin título.pdf (20)

ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millorESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
spartium10
Guia didactica gossets
Guia didactica gossetsGuia didactica gossets
Guia didactica gossets
pereroca10
Power llegim en parella
Power llegim en parella Power llegim en parella
Power llegim en parella
francisca28
Elaborem el nostre propi pla de convivència
Elaborem el nostre propi pla de convivènciaElaborem el nostre propi pla de convivència
Elaborem el nostre propi pla de convivència
Marcela Senent Ferrandis
Guia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digitalGuia didàctica àudio digital
Guia didàctica àudio digital
cata_palmer93
Treball De La Comprensió Lectora Amb Grups Cooperatius
Treball De La Comprensió Lectora Amb Grups CooperatiusTreball De La Comprensió Lectora Amb Grups Cooperatius
Treball De La Comprensió Lectora Amb Grups Cooperatius
Montserrat Mora Bonbehí
Practica
PracticaPractica
Practica
Alvaro PV
Solucionari
SolucionariSolucionari
Solucionari
SIAL
Dinàmiques per a les habilitats socials
Dinàmiques per a les habilitats socialsDinàmiques per a les habilitats socials
Dinàmiques per a les habilitats socials
gemmacabanillas
Reculldedinamiques
Reculldedinamiques Reculldedinamiques
Reculldedinamiques
llocprova
Sessió 8 tar_PILE2012
Sessió 8 tar_PILE2012Sessió 8 tar_PILE2012
Sessió 8 tar_PILE2012
mtinoco1
L’aprenentatge cooperatiu berta.pptx
L’aprenentatge   cooperatiu berta.pptxL’aprenentatge   cooperatiu berta.pptx
L’aprenentatge cooperatiu berta.pptx
Berta Allo
Treball cooperatiu
Treball cooperatiuTreball cooperatiu
Treball cooperatiu
msero3
Pla Marcell grups cooperatius
Pla Marcell grups cooperatiusPla Marcell grups cooperatius
Pla Marcell grups cooperatius
University of Barcelona
Programa del curs_b1
Programa del curs_b1Programa del curs_b1
Programa del curs_b1
mjvercher

More from ASCT - INS Salvador Seguí (11)

Documento sin título.pdf

  • 1. NOM Quètenimencomú? Objectius ● Compartirlescaracterístiquesquetenenencomúel grupclasse. Participants Dinàmicapensadapera30componentsd’unaclassede grausuperiorde18a40anys. Desenvolupamentdela sessió:Fasesiactivitats Esdivideixelgrupperparelles.Cadaparellahadetreureel majornombredesimilitudsquehihaentreells,coma colordecabell,roba,aficions,família,etc..Despréses posaràencomúatotalaclasse.Guanyalaparellaquemés encertsfacisobrelesaltresparelles. Espai Ladinàmicaespotduratermeenqualsevolespai. Recursos Necessitaremunfullperacadaparellaambunbolígraf. Temporització 45minuts­5minutsd’explicació,25derealitzaciói15de posadaencomú. Avaluació:indicadorsi instruments Avaluaremqueelsparticipantsesrelacioninentresíde maneraquepuguinveurecaracterístiquesencomú. Hoavaluaremobservantqueelsparticipantsparlenentre síiqueunavegadaacabadalarealitzaciódeladinàmica, durantl’avaluació,siguincapaçosdeposarencomúper parelleselsresultatsalarestadelaclasse. L’avaluacióesrealitzaràendosparts,unapartdurantel procésialtradurantlaposadaencomú.