際際滷

際際滷Share a Scribd company logo
FITXA DE PLANIFICACI DE LA SESSI DE DINMIQUES
NOM PARAULA A LATZAR
Objectius  Fomentar la capacitat dimprovitzaci坦
 Fomentar la importancia delaborar un gui坦
Participants Grups grans /petits (5 persones o m辿s). A partir de 8 anys.
Desenvolupament
de la sessi坦:
Fases i activitats
 Els participants estar叩n asseguts a laula, a continuaci坦,
sels hi donar un paper on escriuran una paraula.
 Aquests papers es posaran dins dun recipient.
 Sortir una persona a latzar que agafar un paper del
recipient i haur de parlar durant un minut sobre la paraula
que ha tret.
 Els altres usuaris es limitaran a escoltar a la persona que
parlar.
Espai Qualsevol tipus despai.
Recursos Necessitarem papers retallats, bol鱈grafs i un recipient.
Temporitzaci坦 Un minut per participant, dep辿n de la quantitat de persones i el
temps de tancament de la din叩mica (15-20 minuts)
Avaluaci坦:
indicadors i
instruments
Ha sabut improvitzar?
Sha quedat en blanc la persona davant daltres usuaris?
Ha fet un gui坦 organitzat?

More Related Content

Similar to Fitxa de context. (20)

Proposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oralProposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oral
javi1590
Treball per projectes
Treball per projectesTreball per projectes
Treball per projectes
Escola Josep Madrenys
Metodologies Voluntaris
Metodologies VoluntarisMetodologies Voluntaris
Metodologies Voluntaris
Nuria Alart
Unitat didctica: Tardor
Unitat didctica: TardorUnitat didctica: Tardor
Unitat didctica: Tardor
CFA Jacint Verdaguer
Guia didactica gossets
Guia didactica gossetsGuia didactica gossets
Guia didactica gossets
pereroca10
Projecte individual de treball
Projecte individual de treballProjecte individual de treball
Projecte individual de treball
Irenetc
Les conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere CasasnovasLes conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere Casasnovas
Isabel cavaller
Gu鱈a didactica. power point
Gu鱈a didactica. power pointGu鱈a didactica. power point
Gu鱈a didactica. power point
axhenry
Guia didctica udio digital
Guia didctica udio digitalGuia didctica udio digital
Guia didctica udio digital
cata_palmer93
Guia didctica podcast
Guia didctica   podcastGuia didctica   podcast
Guia didctica podcast
marina-tic
Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?
carlaverdaguer89
Guia didctica udio digital
Guia didctica udio digitalGuia didctica udio digital
Guia didctica udio digital
CrisMesquida93
AULA 3 2021
AULA 3 2021AULA 3 2021
AULA 3 2021
Escola
U.d. podcast
U.d. podcastU.d. podcast
U.d. podcast
Mariajuan7
GUIA DIDCTICA MMI III
GUIA DIDCTICA MMI III GUIA DIDCTICA MMI III
GUIA DIDCTICA MMI III
marina-tic
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millorESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
spartium10
Proposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oralProposta didactica llenguatge oral
Proposta didactica llenguatge oral
javi1590
Metodologies Voluntaris
Metodologies VoluntarisMetodologies Voluntaris
Metodologies Voluntaris
Nuria Alart
Guia didactica gossets
Guia didactica gossetsGuia didactica gossets
Guia didactica gossets
pereroca10
Projecte individual de treball
Projecte individual de treballProjecte individual de treball
Projecte individual de treball
Irenetc
Les conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere CasasnovasLes conferencies a Pere Casasnovas
Les conferencies a Pere Casasnovas
Isabel cavaller
Gu鱈a didactica. power point
Gu鱈a didactica. power pointGu鱈a didactica. power point
Gu鱈a didactica. power point
axhenry
Guia didctica udio digital
Guia didctica udio digitalGuia didctica udio digital
Guia didctica udio digital
cata_palmer93
Guia didctica podcast
Guia didctica   podcastGuia didctica   podcast
Guia didctica podcast
marina-tic
Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?
Que fem perqu竪 els temps verbals no marxin del cap?
carlaverdaguer89
Guia didctica udio digital
Guia didctica udio digitalGuia didctica udio digital
Guia didctica udio digital
CrisMesquida93
AULA 3 2021
AULA 3 2021AULA 3 2021
AULA 3 2021
Escola
U.d. podcast
U.d. podcastU.d. podcast
U.d. podcast
Mariajuan7
GUIA DIDCTICA MMI III
GUIA DIDCTICA MMI III GUIA DIDCTICA MMI III
GUIA DIDCTICA MMI III
marina-tic
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millorESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
ESCRIVIM I APRENEM. Cada vegada ho fem millor
spartium10

More from ASCT - INS Salvador Segu鱈 (10)

Fitxa de context.

  • 1. FITXA DE PLANIFICACI DE LA SESSI DE DINMIQUES NOM PARAULA A LATZAR Objectius Fomentar la capacitat dimprovitzaci坦 Fomentar la importancia delaborar un gui坦 Participants Grups grans /petits (5 persones o m辿s). A partir de 8 anys. Desenvolupament de la sessi坦: Fases i activitats Els participants estar叩n asseguts a laula, a continuaci坦, sels hi donar un paper on escriuran una paraula. Aquests papers es posaran dins dun recipient. Sortir una persona a latzar que agafar un paper del recipient i haur de parlar durant un minut sobre la paraula que ha tret. Els altres usuaris es limitaran a escoltar a la persona que parlar. Espai Qualsevol tipus despai. Recursos Necessitarem papers retallats, bol鱈grafs i un recipient. Temporitzaci坦 Un minut per participant, dep辿n de la quantitat de persones i el temps de tancament de la din叩mica (15-20 minuts) Avaluaci坦: indicadors i instruments Ha sabut improvitzar? Sha quedat en blanc la persona davant daltres usuaris? Ha fet un gui坦 organitzat?